Jak zdobyć pieniądze na nagłe wydatki?

 

W życiu każdego z nas czasami następuje moment, w którym musimy zdobyć bardzo szybko pieniądze, które będą nam potrzebne np. na sfinansowanie nagłych wydatków lub inwestycji. Co, jednak jeżeli nie chcemy zaciągać kredytów lub potrzebujemy tylko kilka tysięcy złotych? W takich przypadkach bardzo pomocne mogą być karty kredytowe.

Karty kredytowe oferowane są przez praktycznie wszystkie banki. Możemy nimi płacić tak samo, jak kartami bankomatowymi w sklepach za zakupy. Największą zaletą karty kredytowej jest jej limit, który w zależności od banków może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Karty kredytowe są stosunkowo tanią formą zaciągania zobowiązania w banku. Nie musimy od razu korzystać z pieniędzy, jakie są nam przyznane. Warto jest trzymać je na czarną godzinę. Warto także wspomnieć, że jeżeli na czas spłacamy zadłużenie na naszej karcie, to nie są na nas nakładane odsetki, więc jest to w pewnym sensie pożyczka bez oprocentowania.style="display:inline-block;width:728px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-3626017356961618"
data-ad-slot="5171238783">

Karty kredytowe przydatne mogą być w okresie świątecznym. Bardzo często w szale zakupów może okazać się, że zabrakło nam gotówki, a limit kredytowy na karcie pozwoli nam na realizacje naszych marzeń i organizacje wspaniałych i szczęśliwych świat. Oczywiście możemy też wziąć kredyt na święta, który także jest bardzo atrakcyjną formą finansowania świątecznych zakupów. Jak bardzo popularne są tego typu pożyczki, świadczy fakt, jak wiele reklam pojawia się w okresie świątecznym oraz jak wytapetowane są tablice ogłoszeniowe pełne ofert kredytów i pożyczek z przeznaczeniem na świąteczne wydatki. Pożyczka na święta jest jednak znacznie droższym rozwiązaniem niż finansowanie ze środków z karty kredytowej.

Jeżeli więc stoimy przed wyborem finansowania, to powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wszystkimi korzyściami oraz wadami każdego rozwiązania, jakie mamy do dyspozycji. Wg wielu osób karty kredytowe są najlepszą forma finansowania drobnych i nieprzewidzianych wydatków, gdyż oferują zerowe oprocentowanie oraz możliwość dysponowania gotówką w dowolnym momencie bez wypełniania dokumentów i składania deklaracji w banku tak jak ma to miejsce podczas zaciągania pożyczki.